Bilişim İzle | Bilişim Teknolojileri Sitesi

Admatic Reklam Nedir? Nasıl Ödeme Alınır?

09.12.2019
2.244

Admatic Reklam Nedir? Nasıl Ödeme Alınır? Bu yazımızda Admatic ile web sitemize alacağımız reklamlardan ne kadar para kazanabileceğimizi inceleyeceğiz.

Admatic Reklam Nedir? Nasıl Ödeme Alınır?

Admatic Reklam Nedir? Nasıl Ödeme Alınır? Bizler Web sitesi sahibi olarak blog yazarak gelir elde etmek ve web site masraflarının çıkartılması için bir çok girişimimiz olmaktadır. Bu girişimlerden en bilineni ise Google Adsense reklamlarıdır.

Google Adsense ile para kazanabilmek için öncelikle web sitemizin özgün ve belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşması gerekiyor. Bu ve benzeri özellikleri karşılayamayan web site sahipleri Google Adsense Onayını alamadıkları için alternatif reklam yayınlama şirketlerine yönelmektedir. Fakat Google Adsense gibi güvenilir bir firma bulmak oldukça zordur. Bu alanda yurt dışında faaliyet gösteren çok çeşitli firmalar vardır lakin ödeme konusunda sıkıntı yaşarsak hak arama anlamında sıkıntılar yaşayabiliriz. Bu nedenle yerli firmalar ile çalışmak işimizi kolaylaştıracaktır.

Yerli şirketler %100 güvenilir mi?

Güvenebileceğimiz şirket sayısı maalesef çok az fakat AdMatic, güvenilir şirketlerden biridir. Admatic firmasıyla yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum ve bu zaman zarfında öğrendiklerimi bu yazımda anlatmaya çalışacağım.

1) Admatic Reklam Çeşitleri ve Açıklamalar

* Admatic Reklam Türleri Nelerdir?

* Admatic Reklamlarının Site Hızına Etkisi Nedir?

* Admatic Reklamverenleri Kimlerdir? Reklam İçerikleri Nelerdir?

* Admatic Reklamlarının Google Adsense’e Etkisi

2-) Admatic Ödemeleri

* Admatic Ödeneme Zamanı Nedir?

* Admatic Hangi Gün Ödeme Yapıyor?

* Admatic Ödeme Yöntemleri Neler?

* Admatic Ödeme Alt Limiti Nedir?

* Admatic Ödemeerde Kesinti Yapıyor Mu?

3-) Admatic Reklamları Ne Kadar Kazandırır?

* Admatic ile Ne Kadar Kazanılır?

* Admatic Tıklama Başı mı – Gösterim Başı mı Ödeme Yapıyor?

* Admatic İle Kaç Gösterime Ne Kadar Kazanılır?

4) Admatic Kullanımı (Kayıt olma, Reklam Kodları Yerleşim)

* Admatic’e Nasıl Kayıt Olunur?

* Admatic’e Onay Alma Süresi Nedir?

* Admatic Hangi Türden Siteleri Kabul Etmiyor?

* Admatic Reklam Kodları Web Sitemizde Nereye Eklenir?

* Admatic Ödeme Kanıtı?

1- Admatic Reklam Çeşitleri ve Açıklamalar

AdMatic firması ülkemizdeki bilinen birçok ünlü markanın yani reklam verenin reklamlarını bünyesinde barındırmakta ve reklam verenlerle yayıncıları yani bizlerle buluşturmaktadır.

* Admatic Reklam Türleri Nelerdir?

Admatic Reklam Nedir? Nasıl Ödeme Alınır?
Admatic Reklam Türleri

Admatic Firmasının bugün itibariyle bizlere sunduğu reklam türü 7 tanedir. Bunlardan Pgeskin (Beta) aşamasındadır. Admatic Reklam türleri şunlardır;

 

>> Mobil interstitial reklamlar, web sitemize mobil cihazlarla (tabletler, akıllı telefonlar vb.) bağlanan ziyaretçilerin herhangi bir linke tıkladıklarında sayfa o linke yönlenmeden önce 320px genişliğinde, 480px yüksekliğinde açılan reklam modelidir. Ziyaretçi kapat butonuna tıkladığında sayfamızda belirtilmiş olan linke yönlendirilen bir reklam türüdür. Tekil ziyaretçilere günde 1 defa gösterilmektedir bu süre bazen saatte 1 defaya kadar düşebilmektedir.

 

>> Web Interstitial reklamlar, web sitemize masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarla bağlanan ziyaretçilerin herhangi bir linke tıkladıklarında sayfa o linke yönlenmeden önce 800px genişliğinde, 600px yüksekliğinde açılan reklam modelidir. Ziyaretçi kapat butonuna tıkladığında sayfamızda belirtilmiş olan linke yönlendirilen bir reklam türüdür. Tekil ziyaretçilere günde 1 defa gösterilmektedir bu süre bazen saatte 1 defaya kadar düşebilmektedir.

 

>> Scroll Ad reklamlar, ziyaretçi web sayfasını aşağıya doğru kaydırdığında sağa veya tercihinize göre sola dayalı olarak görünen 300px genişliğinde, 250px yüksekliğinde açılan reklam modelidir. Kullanıcının kapat butonuna tıklamasıyla reklam kapatılır.

 

>> ImagePlus reklamlar, bu reklam modelinde editoryal resim üzerinde rich media reklam çalışmalarından oluşan reklam modelidir.

 

>> Masthead reklamlar, 970px genişliğinde ve 250px yüksekliğinde bir alana yerleştirilmesi gerekmektedir. Mobil cihazlarda 320px genişliğinde, 100px yüksekliğinde bir alana yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu alan genellikle header ile içerik arası olmaktadır. Ücretli reklamların yayımlanmadığı zamanlarda ayarlama yapılırsa ücretsiz sosyal sorumluluk reklamları veya varsayılan reklamlarımız yayımlanabilmektedir.

 

>> InPage/Newsbreaker reklamlar, responsive reklam alanıdır. 250px genişlikten 498px genişliğe ve 250px yükseklikten 600px yüksekliğe kadar reklam boyutuna göre otomatik açılır. Web sayfalarımızdaki makalelerin bulunduğu bölüme reklam kodlarımızı yerleştirmemiz gerekmektedir. Kod makale/haber içerisinde nerede ekli ise reklam o bölümde aşağıya doğru otomatik açılır.

 

> PageSkin reklamlar, bu reklamlar Beta aşamasındadır. Site içeriklerinin genişliği %100 ve 1200px’den fazla olan veya sağa veya sola yaslanmış siteler için uygun değildir.

 

* Admatic Reklamlarının Site Hızına Etkisi Nedir?

Admatic reklamları site hızına etkisi çok azdır. Fakat bazı reklam türlerinde (web interstitial, mobil interstitial, PageSkin) bir miktar yavaşlama söz konusu olabilmektedir.

* Admatic Reklamverenleri Kimlerdir? Reklam İçerikleri Nelerdir?

Admatic firması ülkemizde faaliyetini sürdüren yüzlerce markanın ve ajansın (reklamverenin) reklamlarını yayımlamaktadır. Bu reklamlara örnek verecek olursak, banklar, otomobil firmaları, marketler, yiyecek/içecek firmaları, akaryakıt firmaları, teknoloji mağazaları, tur şirketleri, iletişim firmaları vb.

* Admatic Reklamlarının Google Adsense’e Etkisi

AdMatic reklamlarının Google Adsense’e negatif bir etkisi yoktur. Hem Adsense hem de Admatic ile çalışmaktayım bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Ayrıca AdMatic bir Google partneridir. Bazen Admatic reklam alanlarında AdChoise reklamlarına rastlayabilirsiniz. Bu nedenle sitelerinizde hem Admatic hem de Adsense reklamlarını yayınlamanız, herhangi bir problem oluşturmayacaktır.

2- Admatic Ödemeleri

Admatic ödemeleri zamanında yapan bir firmadır. Ben herhangi bir sorun yaşamadım.

* Admatic Ödeneme Zamanı Nedir?

Admatic ödemelerinizi ödeme alt limitine ulaşıldığı zaman yapmaktadır.

* Admatic Hangi Gün Ödeme Yapıyor?

Admatic kesinleşen ve ödeme alt limiti aşan ödemeleri ayın 25’i ile 30’u arasında yapmaktadır.

* Admatic Ödeme Yöntemleri Neler?

Admatic’in ödeme yöntemi sadece banka IBAN bilgisi ile sağlanmaktadır. Paypal vb. ödeme yöntemleri bulunmamaktadır. Ödemeler Admatic Medya Anonim Şirketi adıyla yapılmaktadır.

* Admatic Ödeme Alt Limiti Nedir?

Admatic ödeme alt limiti 50 TL’dir. Hesap bakiyeniz 50 TL’yi aştığında ödemeye hak kazanmış oluyoruz.

* Admatic Ödemeerde Kesinti Yapıyor Mu?

Ödemelerde bir kesinti bulunmamaktadır. Panelinizde ne kadar kazanmışsanız o miktar ödeme alt limitini geçmek şartıyla banka hesabınıza yatmaktadır.

3-) Admatic Reklamları Ne Kadar Kazandırır?

* Admatic ile Ne Kadar Kazanılır?

Reklamlar için sabit bir oran yok. eCPM’e göre kazanç belirlenmektedir. Kazançlar reklam türlerinin gösterimlerine göre farklılık göstermektedir.

Aşağıda Desktop cihaz gösterimine bağlı 30k gösterim için kazanç 43 TL’dir.

Admatic Reklam Desktop Getiri Bilgileri

Aşağıda Mobil cihaz gösterimine bağlı 10k gösterim için kazanç 9 TL’dir.

Admatic Reklam Mobil Getiri Bilgileri

* Admatic Tıklama Başı mı – Gösterim Başı mı Ödeme Yapıyor?

Yukarıdaki görsellerden de anlaşılacağı üzere Admatic sadece gösterim başına ödeme yapmaktadır. Reklamlara tıklamanın kazanca bir etkisi yoktur.

* Admatic İle Kaç Gösterime Ne Kadar Kazanılır?

Günlük tekil ziyaretçisi 1000 ve üzeri olan web siteleri için kazanç iyi olabilecekken 100 civarı ziyaretçisi olan bir web sitesinden kazanç elde etmek zor görünmektedir.

Aşağıdaki görsellerde gösterim başına kazançlar verilmiştir.

Admatic Reklam Desktop Getiri Bilgileri
Admatic Reklam Mobil Getiri Bilgileri

4) Admatic Kullanımı (Kayıt olma, Reklam Kodları Yerleşim)

* Admatic’e Nasıl Kayıt Olunur?

Admatic’e kayıt olmak için bu adrese gidelim. Açılan web sitesinde yukarıdaki menüden Yayıncı yazısına tıklayalım. Karşımıza çıkan panelden Yeni Hesap Oluşturun butonun basalım. Formu doldurup Kayıt Ol butonuna basıp onay süreci için beklemeye başlayalım.

Admatic Reklam Kayıt Adımları

* Admatic’e Onay Alma Süresi Nedir?

Admatic’e onay alma süreci Adsense gibi zor değildir. Bu konuda Adsense’e göre daha esnektir. Admatic, sitenizin incelenmesi işlemine müteakip onaylama yapılmaktadır.

* Admatic Hangi Türden Siteleri Kabul Etmiyor?

Admatic firması +18 siteleri, korsan paylaşım siteleri, içeriğinde botlar bulunduran vb. siteleri kabul etmemektedir. Blog, teknoloji, finans, spor, haber vb. siteleri onaylaması ise hemen oluyor diyebiliriz.

* Admatic Reklam Kodları Web Sitemizde Nereye Eklenir?

Admatic reklam kodlarını Admatic Yayıncı paneline giriş yaparak alabiliriz. Aldığımız bu reklam kodlarını web sitemizin “header”, “footer” veya istediğimiz sayfaların <body>  </body> arasında uygun bir yere ekleyebilirsiniz.

* Admatic Ödeme Kanıtı?

Yukarıda görüldüğü gibi Admatic ödeme yapıyor ve de güvenli. Sizlerde Admatic’e üye olup web sitenizden gelir elde edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Admatic Ödeme Kanıtı

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mucahit dedi ki:

  Bi sorum olucak ti ödeme yaparken vergi dairesi yazan yere ne yazıyoruz

  1. bilisimizle dedi ki:

   Ben boş bıraktım. Ad soyad yaz, TC’ni yaz Banka IBAN numaranı yaz adres yeterli olur. Web siten bir şirkete bağlı ise o zaman o şirket bilgilerini yaz.

 2. isacotur Blog dedi ki:

  Buradaki gelir üye olurken seçtiğin sitenin katagorisine göre değişiklik gösteriyor.Sitemde uzunca deneyimlerimizi anlattım, merak edenler isacotur admatic reklam yazarak ulaşabilirler

 3. darkheart dedi ki:

  Firmaları kötülemek gibi bir niyetim yok, fakat Admatic kadar yayıncıya hamallık yaptıran bir reklam ağı çok nadir bulunur. Adsense’ye geçtikten sonra Admatiğin beni nasıl sömürdüğünü çok iyi anladım. 5.000 ziyeretçi çektiğim zamanlar admatiğin verdiği ücret 2,50 TL, Adsense’de çöp reklamları engelleyerek doğru yerleşimi yaptığım zaman 5000 ziyaretçi 25-30 tl bırakıyor. İşte aradaki uçurum. Bir de baktım ki admatic adsense üzerinden sitemde gösterim yapmaya kalkıyor ve 1000 gösterim başına 28 kuruş verecek. Anında engelledim. Milyon ziyaretçiniz varsa işinizi görür, gerisi boş iştir.

Bilisimizle.com - Bilişim Teknolojileri, Yazılım, Kodlama, Donanım, Elektronik, Eğitim Videoları, Deneme Sınavları, Öğretmen Evrak, Ders Notları... | 2016-2022